chasa
stárci2
Dětské hodečky
Stárky
Dýně

TORNÁDO NIČILO, MY POMÁHÁME

Tornádo ničilo, my pomáháme!

V pátek dopoledne se v zasedací místnosti radnice Hustopeče sešli zástupci města Hustopeče, starostové ORP Hustopeče a zástupci Mikroregionu Hustopeče, aby podle pokynů Jihomoravského kraje společně připravili plán pomoci oblastem zasaženým čtvrtečním tornádem.

 

Toto jsou nejdůležitější informace pro obce a občany:

 

  • dle pokynů krizového štábu Jihomoravského kraje je důležité sepsat všechnu dostupnou techniku, která by mohla být použita při odklízení trosek po akutním zásahu složek IZS. Máte-li k dispozici traktory, bagry, kontejnery apod, napište na mail novak@hustopece.cz
  • důrazně se nedoporučuje pořádat materiální ani potravinové sbírky. Občané zasažených měst jsou zásobování hmotnými rezervami kraje, o případnou pomoc bude veřejnost požádána.
  • Město Hustopeče již dopoledne zřídilo speciální účet Tornádo ničilo, my pomáháme, pod číslem 6013134339/0800 kam je možné posílat finanční prostředky. Ty budou následně posílány přímo na účty obcí, případně škol apod.
  • starostové obcí ORP Hustopeče byli poučeni o tom, jakým způsobem pořádat přímo v obcích sbírku do pokladniček. V Hustopečích budou pokladničky prozatím k dispozici na víkendové akci Slunovrat s vínem, a to přímo ve sklepech zapojených vinařů.
  • dobrovolníci, kteří by chtěli vyjet pomáhat přímo do zasažené oblasti se mohou hlásit na mail novak@hustopece.cz a bude-li třeba, budou o vyslání dobrovolníků informováni. Prosíme, nezajišťujte pomoc individuálním způsobem.
  • Jihomoravský kraj již zřídil Linku shromažďování pomoci na tel. čísle 800 129 921, kam se můžete nahlásit se vším, co můžete nabídnout.

Na závěr se všichni přítomní ujistili o tom, že žádné z obcí ORP Hustopeče nehrozí akutní nebezpečí a až na lokální výpadky proudu přečkali čtvrteční řádění bez větší újmy.

 

odebírat a