Stárci

Cyklistické stezky

 

 

Cyklostezka Krajem André

Na trase Hustopeče – Starovičky – Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice poznáte nejen  vinařství na Velkopavlovicku, ale i nejlepší viniční trati kraje a památky, které po staletí utvářely jeho historii.  Centrum oblasti je přehlídkou jedinečných staveb sklepní architektury s celoroční nabídkou programů vinařské turistiky.
 

Cyklostezka Modré Hory

Pět obcí v nejjižnějším cípu Moravy, to je souhrn spousty nej, která můžete na Moravě najít a zažít. Tento vinařský mikroregion Vás příjemně překvapí v každém ročním období. Vždy zde najdete něco, co vám zde, tedy ve středu Evropy, připomene kraje mnohem jižnější, ale přitom můžete být pyšní, že tuto krásu máme doma, v naší vlasti.

Velkopavlovická stezka

Trasa stezky procházející národopisnou oblastí Hanáckého Slovácka nabízí pestrý výběr terénu pro všechny kategorie cyklistů. Jižní větev stezky prochází rovinami Dolnomoravského úvalu, severní průběh stezky zdobí zvlněný terén Ždánického lesa.

Moravská vinná - Velkopavlovická

Vinařská magistrála spojuje starobylé Znojmo se slováckou metropolí Uherským Hradištěm a nabízí putování regionem, který zdobí víno, bohatá historie i živé tradice. Červeně značená Moravská vinná stezka prochází všemi moravskými vinařskými podoblastmi a protíná sedm z deseti okruhů místních vinařských stezek. Na její trase leží 70 vinařských obcí, desítka chráněných přírodních lokalit i významné historické a architektonické památky kraje.
 

Více informací naleznete na www.vinarske.stezky.cz